Kostýmové masky – nie sú len pre slávnosti alebo karnevalové oslavy

Ako sa Halloween blíži, odborníci na kostýmy vedia, že masky na kostýmy nie sú len pre festivaly alebo karneval. Masky kostýmov sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých strašidelných kostýmov Halloween. Ako forma silnej spomienky na Svätý deň všetkých svätých, tisíce ľudí venujú svoje obľúbené masky príšer, ako sú masky čerta, strašidelné masky Halloween a fantasy masky.

Počas ľudskej histórie ľudia používajú masky ako súčasť slávnostného oblečenia na oslavu rôznych náboženských alebo duchovných sviatkov. Presný pôvod nosenia masiek v obradoch nie je známy; ale masky nosili náboženskí celebranti, ako aj duchovní a pohanskí pozorovatelia. V Afrike sú masky vyrezávané s mimoriadnymi zručnosťami z rôznych materiálov vrátane dreva, medi, mosadze a železa a používajú sa na rôzne funkcie, ako sú rituálne obrady, na komunikáciu s duchmi.

V Európe sa masky nosia na karnevale, slávnostnej príležitosti, ktorá nastáva bezprostredne pred zapožičaním. Na karnevale sa celebranti obliekajú do farebných kostýmov a masiek a počas slávností na verejných pouličných maskách maskujú svoje vybrané postavy. Pouličné večierky a sprievody majú prvky cirkusu, pričom ľudia sa maskujú kostýmami a maskami.

V Ázii sa masky používajú počas rôznych obradov vrátane šamanizmu, pri ktorom sa šamani prihovárajú v mene ľudí a komunikujú s duchmi podsvetia. A keďže na niektoré zvieratá sa nazerajú ako na bohov, nie je neobvyklé vidieť obludné hlavy na hinduistických a budhistických chrámoch. Tieto obludné masky na chrámoch sú určené na odvrátenie zla.

V kresťanstve je Halloween spájaný so všetkým Svätým dňom, ktorý je známy ako Deň všetkých svätých, ktorý sa oslavuje 31. októbra. Pre neveriacich veriacich môže byť Halloween vystopovaný keltskou kultúrnou oslavou žatevného festivalu. Hoci festival úrody má prvky festivalu mŕtvych, oslavou sviatkov medzi 1. októbrom a 1. novembrom je oslava konca leta a zber úrody. Niektorí náboženskí veriaci si myslia, že Halloween je pohanský festival, a takíto veriaci obyčajne nedovolia svojim deťom nosiť masky na kostýmy Halloween a zúčastniť sa oslavy triku alebo liečby.

Pre väčšinu ľudí je však Halloween zväčša sekulárnou oslavou a časom pre kostýmové párty, oblečením Halloweenských masiek a skrytím ich identity za hlúpe masky alebo masky strašiaka a pre deti je čas rozprávať strašidelné príbehy, tekvicu a slávnu slávu. vyrezávanie lucerny Jack-o ‘.

Keď sa Halloween stal značne komercializovaným, obchodníci hrajú svoju úlohu pri zabezpečovaní toho, aby rodiny mali všetky Halloweenské rekvizity, masky na kostýmy, monštrum a kostýmy, aby oslavy Halloweenu boli nezabudnuteľným festivalom pre ich deti, priateľov a blízkych.

Pre deti im Halloween ponúka možnosť zahrať si svoje obľúbené postavy monštier v maskách pre monštrá, ako sú kostýmy Dracula, Frankenstein alebo Michael Jackson Thriller.

Jednoducho povedané, maškarné masky Halloween oživia kostýmové párty.